Zapojili jsme se do evropské kampaně #VaccinAction

Před pár měsíci jsme podepsali memorandum o vzájemné spolupráci s Active Citizenship Network a hned se vrhli rovnýma nohama do spolupráce. Zapojili jsme se mimo jiné do jejich informační kampaně #VaccinAction.

Ověřenými fakty proti mýtům o očkování

Cílem kampaně je přivést lidi k tomu, aby své rozhodování o tom, zda využijí nebo odmítnou aplikaci vakcíny, opírali o vědecky ověřené informace. Ty mohou najít například na Evropském informačním portálu o očkování, kde je k dispozici spousta podkladů a materiálů včetně informačních listů o jednotlivých nemocech, proti nimž se dá očkovat, informací o účinnosti očkování a jeho přínosech i detailů o tom, jak se vakcíny v Evropě schvalují.

Vizuál kampaně #VakcinAkce, která podporuje používání ověřených faktů při rozhovodování o postoupení očkování

 

Evropská kampaň na podporu očkování

Očkování je opředeno velkým množstvím konspiračních teorií, mýtů i prostých lží. Tato situace nepanuje pouze v Česku, ale i v dalších evropských zemích. Proto Active Citizenship Network připravila kampaň s hashtagy #VaccinAction a #VaxFacts. NAPO kampaň podpořilo retweetováním původních anglických vizuálů a sdílením několika vizuálů přeložených do češtiny.

Na šíření kampaně se kromě NAPO podílejí další partnerské pacientské organizace jako Greek Patients‘ Association, Malta Health Network nebo Zadarski pacijent. Kampaň podpořily společnosti GSK, Johnsson& Johnsson, MSD, Pfizer a Sanofi.

Active Citizenship Network je mezinárodní pobočka italské organizace Cittadinanzattiva APS, která podporuje rozvoj aktivního evropského občanství.

Další články

More Articles